czwartek, 8 marca 2018

Zrób Ten Zielnik!

Zrób Ten Zielnik nie jest tradycyjną książką, którą się po prostu czyta. Nie jest też tradycyjnym zielnikiem. A już na pewno nie jest pozycją do odstawienia na półkę! Zrób Ten Zielnik jest interaktywnym i kreatywnym połączeniem książki i zielnika do własnoręcznego wykonania. Najlepiej wrzucić go do plecaka i wyruszyć z nim na przygodę. Można wziąć go do parku, na łąkę, do lasu i na wędrówkę po wiejskich bezdrożach. Z tym zielnikiem możesz zrobić wszystko, co zechcesz. Bo to nie jest zwykły zielnik!


Pamiętacie mój wpis o dziesięciu niezwykłych książkach dla ogrodników i przyrodników? W tym roku dorzucam do tego stosiku jeszcze jedną książkę - moją własną!
Na wiosnę 2018 przygotowałem niezwykły i oryginalny, kreatywny i interaktywny zielnik. Dlaczego niezwykły?

Zielnik wypełnia pięćdziesiąt różnorodnych pomysłów do własnoręcznego wykonania przez cały rok. Ale nie myśl, że wszystkie polegają na suszeniu kwiatów, tak jak to się zwykle robi w zielnikach.
W moim zielniku zasuszysz kolory, zapachy, faktury i struktury.
Do jego wykonania użyjesz soków, płatków, liści, miąższu, nasion, kory...
niektóre strony wytniesz, inne wypełnisz, jeszcze inne - złożysz albo podziurawisz
Przygodę z zielnikiem możesz zacząć od pierwszej, albo od ostatniej strony. Od najłatwiejszego, albo najtrudniejszego zadania. Przygotuj się na roślinne eksperymenty: zapraszam na szalony kurs zielnikowania!


książka wydawnictwo poznańskie zielnik

Dla kogo jest książka Zrób Ten Zielnik?


Książka Zrób Ten Zielnik dedykowana jest dla wszystkich, którzy mają ochotę  - jak ja to mówię - odnaleźć w sobie wewnętrznego Paszczaka i wyruszyć na przygody z roślinami. Tak jest, przygody! Nie musisz znać się na botanice ani ogrodnictwie, wręcz przeciwnie - możesz być zupełnym zielonodziobem. Zielnik nie powstał tylko po to, żeby Cię czegoś nauczyć o roślinach; od tego są ogrodnicze poradniki które zapełniają całe półki każdej księgarni. Zielnik służy do bezpretensjonalnej zabawy i miłego spędzenia czasu w towarzystwie roślin. W książce Zrób Ten Zielnik poznasz rośliny od środka łodygi, od spodu liścia i od wnętrza kapusty. Razem zaglądniemy tam, gdzie nie docierają nawet najbardziej uparte robale!


zielnik książka zdjęcieO czym jest książka Zrób Ten Zielnik?W tym niecodziennym zielniku znajdziesz pięćdziesiąt kreatywnych zadań do własnoręcznego wykonania. Każde zadanie należy do innej kategorii - np. strona parząca, kolorowa, smutna, klejąca, geometryczna... każda strona jest niepowtarzalna i może okazać się bardziej zaskakująca niż się tego spodziewasz!
Do każdego zadania przypisane są rośliny, które trzeba znaleźć i odpowiednio wykorzystać, żeby zaliczyć zadanie. Zadaniom przydzieliłem różne stopnie trudności: od łatwych przez średnie po trudne. Przy każdym zadaniu znajdziesz też szacowany czas wykonania: do 30 minut, od 30 do 60 minut i powyżej 60 minut.
Wiem, że nie każdy będzie w stanie z łatwością znaleźć i rozpoznać wszystkie gatunki roślin o których piszę, dlatego starałem się jak najbardziej ułatwić roślinne poszukiwania. Przy każdym zadaniu umieściłem więc wskazówki gdzie rosną gatunki o których piszę, a na ostatnich stronach zielnika znajdziesz tabelkę w której każdej roślinie przypisałem najlepszy czas zbioru.


książka o roślinach zielnik


Zrób Ten Zielnik to nie tylko moja książka - przy jej powstaniu pracowało i pomagało wielu fantastycznych ludzi, którym należą się OGROMNE podziękowania!

 • Sylwia, Magda, Piotr i Karol: ekipa z Wydawnictwa Poznańskiego - bez nich moje pomysły nie przybrałyby tak wspaniałej formy książkowej.
 • Dorota, Tomek i Dawid: ekipa moich przyjaciół - bez nich książka nie wypełniłaby się tak wspaniałymi pomysłami.
 • Gardeners' World - Edycja Polska, Kocham Ogród, Przepis na Ogród, Regał Nowości i Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi: ekipa moich patronów medialnych - bez ich zaufania zielnik zjadłyby myszy w magazynie ;)
 • wszyscy, których nie wymieniłem, ale wiem, że wysyłali mi mnóstwo dobrej energii: ekipa dobrych duchów tej książki - ja wiem, że wy wiecie, że ja wiem, że trzymaliście kciuki!

DZIĘKUJĘ!książka zrób ten zielnik


Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić
Mark Twain

Mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić razem z Zielnikiem!

Zrób Ten Zielnik - do kupienia od 14 marca 2018!


zrób ten zielnik zdjęcie książki
Zrób Ten Zielnik - Wydawnictwo Poznańskie

5 komentarzy:

 1. Wczoraj właśnie odebrałam przesyłkę! Idealnie na Dzień Kobiet po prostu :) Niestety będę musiała... zachwycać się tą książkę wszem i wobec. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak ciekawa! Nawet papier na którym jest wydrukowana zyskał moją aprobatę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już go mam! :) Na Zielnik trafiłam przypadkiem, nogi same poniosły mnie do Empiku, a ręce same chwyciły właśnie tę książkę. A potem wiedziałam, że już jej nie odłożę. Z pewnością będzie dla mnie ogromną inspiracją i zachętą do częstszego kontaktu z przyrodą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka przewspaniała, jedyną rzeczą do zarzucenia to kolor druku, Łatwiej czytałoby mi się gdyby litery były wydrukowane ciemniejszym brązem. A poza tym bomba.

  Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za zapewnienie nam świetnej zabawy z naszymi dziećmi. Zdecydowanie świetna pozycja dla małych i dużych miejskich ogrodników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne czekam aż przejdzie zima i zaczynam kompletny szał na zielnikowanie !!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...