piątek, 16 marca 2018

Green Days 2018 - targi ogrodnicze dla ludzi i warszawiaków

targi ogrodnicze w warszawieTargi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days w podwarszawskim Nadarzynie to doskonała okazja, żeby zacząć zielony sezon i w jednym miejscu znaleźć wszystko to, czego ogród potrzebuje wiosną. Ambasadorką drugiej edycji targów ponownie została Maja Popielarska, a w programie nie zabraknie efektownych pokazów, szkoleń i warsztatów. Bez ogródek jadę na Green Days szukać wiosny - zobacz dlaczego i Ty powinieneś tam być!Pod Warszawą szykują się naprawdę zielone i pełne wiosennego przepychu targi ogrodnicze. Na terenie gigantycznego Ptak Warsaw EXPO drugi raz zaprezentują się wystawcy z kraju i zagranicy: szkółkarze, floryści, ogrodnicy i inni maniacy zieleni. Termin nie mógł być lepszy: końcówka marca dla każdego ogrodnika oznacza sianie, sadzenie, machanie łopatą i hiperwentylację od całych dni spędzonych w końcu na świeżym powietrzu. Czy masz ogród, czy dopiero go zakładasz, a może szukasz ogrodniczych inspiracji albo polujesz na ciekawe odmiany roślin, albo po prostu chcesz nacieszyć oczy i pożytecznie spędzić czas - na Green Days z pewnością znajdziesz coś dla siebie i nie wyjdziesz z pustymi rękami.


maja popielarska spotkanie na targach


Tegoroczna wystawa została podzielona na 4 salony tematyczne, a w każdym z nich przewidziano szereg wydarzeń:


 • Salon Achitektury Krajobrazu
 • Salon Małej Architektury
 • Salon Ogrodnictwa
 • Salon Techniki ogrodniczej
+ kiermasz ogrodniczy

kaktusy i sukulenty na targach ogrodniczych
Na kiermaszu ogrodniczym na pewno będzie ogromny wybór. Z pierwszej edycji targów przywiozłem m.i. wspaniałą sadzonkę trawy żubrówki. Działa!
kiermasz ogrodniczy zdjęcie


Odwiedzając targi będziecie mogli zobaczyć ekspozycje:


 • Ogrody Pokazowe Śpiąca Królewna przygotowane przez OSTO (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów)
 • Wystawę Bonsai Polskiej Asocjacji Bonsai skupiającą aż 85 okazów
 • Wystawę Ozdobnych Roślin Cebulowych


wystawa bonsai zdjęcia
Wystawa Bonsai na targach Green Days w 2017 roku

Program targów Green Days 2018 to także trzy dni szkoleń, warsztatów, a przede wszystkim efektownych pokazów.

W sobotę odwiedzający targi ogrodnicze Green Days będą mieli okazję spotkać się znaną z telewizji Mają Popielarską i zobaczyć jej tarasowo-ogrodowe aranżacje. Tego samego dnia odbędzie się również pokaz sadzenia dużych drzew, pokazy bezpiecznego i bezinwazyjnego wejścia na drzewo oraz pielęgnacji drzew bez użycia drzewołazów w wykonaniu specjalistów z Federacji Arborystów Polskich - na te pokazy mam olbrzymią chrapkę, bo spodziewam się, że będą jednocześnie edukacyjne i widowiskowe. Co roku zdejmuję, czyszczę i z powrotem wieszam na drzewach budki lęgowe dla ptaków dlatego chętnie podpatrzę różne triki upraszczające wspinanie się na drzewa.ogród pokazowy na targach ogrodniczych
Fragment ogrodu pokazowego na zeszłorocznych targach.

W Salonie Florystycznym odbędzie się konferencja florystyczna oraz niezwykłe pokazy: biżuteria floralna w praktyce i rośliny zamknięte w szkle. Kto jeszcze nie ma swojego ogrodu w słoiku, ten w końcu może zrobić go sobie sam jak profesjonalista. A później następny, następny i następny (jeśli myślicie, że szklane ogródki są mniej modne niż w ubiegłym roku, to niespodzianka - nadal są na topie. A kto szuka inspiracji na nowy sezon powinien zobaczyć moje poroża z roślin). Osobiście szykuję się też na wspomnianą wcześniej wystawę roślin cebulowych organizowaną przez Związek Producentów Roślin Cebulowych.


Masz kłopoty z ogródkiem, roślinami albo zaraziłeś się zielonym bakcylem? Przez wszystkie trzy dni targowe porad udzielać będzie Instytut Ogrodnictwa. Idź, porozmawiaj i przekonaj się, że takich jak ty jest więcej!

Nie zabraknie też wydarzeń adresowanych stricte dla profesjonalistów z branży ogrodniczej. W piątek odbędzie się m.in. Akademia Biznesu Ogrodniczego, której tematem przewodnim będzie visual merchandising, seminarium florystyczne Trendy ślubne, dekoracje, elementy biżuterii, bukiety ślubne, konferencja dendrologiczna Sadzenie i przesadzanie dużych drzew w świetle najnowszych osiągnięć czy egzamin florystyczny studentów studiów podyplomowych SGGW.

Ale to wciąż nie wszystko. Równocześnie w Ptak Warsaw Expo odbędą się targi House Days - Budownictwo / Remont / Aranżacja. Łącznikiem pomiędzy House Days a Green Days będzie mała architektura, czyli bruki, ogrodzenia, rzeźby i meble ogrodowe. Na Green Days 2018 i House Days 2018 obowiązuje jeden wspólny bilet!


aranżacja tarasu zdjęciezdjęcie mebli na taras


WIĘCEJ INFORMACJI: www.dni-zieleni.pl oraz na facebooku


Pst! Jednym z najciekawszych wydarzeń na targach są, uwaga uwaga, regionalne przysmaki, ozdoby i zwyczaje wielkanocne serwowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Kto zmacha się bieganiem po pawilonie ten może dosłownie zakosztować naszej tradycji. To jest wspaniałe. Jedzcie chleb ze smalcem i podziwiajcie palemki, pisanki i wielkanocne baby. Tradycja to duma!


wielkanocne tradycje zdjęcia


Dojazd do Nadarzyna:


AUTOBUSEM - najlepsza opcja dojazdu. Z dworca centralnego na targi będą kursować bezpłatne autobusy. Skorzystałem z niej w ubiegłym roku; dojazd do Nadarzyna autobusem zajmuje ok. 20 minut.

SAMOCHODEM - wygodny dojazd. Ptak Warsaw Expo znajduje się bezpośrednio przy trasie S8 w kierunku na Katowice. Zjazd: Paszków. Dojazd z centrum Warszawy zajmie ok. 15 minut, ale pamiętaj że wiosenne targi ogrodnicze cieszą sie dużym zainteresowaniem, więc na trasie mogą powstawać korki!targi dni zieleni


Targi Green Days w skrócie:


CO:
Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2018 - Międzynarodowe Dni Zieleni

GDZIE:
Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe Ptak Warsaw EXPO
Aleja Katowicka 62; 05-830 Nadarzyn

KIEDY:
23,24,25 marca 2018

DLA KOGO:

Dla wszystkich wielbicieli zieleni!

KUP BILET:

bilet normalny: 15 zł
bilet ulgowy: 9złartykuł sponsorowany

8 komentarzy:

 1. Dla ludzi i warszawiaków? Serio?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł faktycznie jest trochę chybiony - McDzia ma rację :)
  Ale co do samego wydarzenia to wydaje się niesamowicie ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe jak było na wydarzeniu, widzę, że na razie nie ma żadnej relacji, a szkoda! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że było na czym oko zawiesić :-) na następne targi również się wybiorę i to na 100% Przekonałaś mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Następne targi mnie nie ominą! Relacja jest bardzo zachęcająca, aż dziw że jeszcze tam mnie nie było :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne Bonsai. U mnie w pokoju stoi taki, ale nie prezentuje się aż tak okazale.

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam okazję być na tych targach i muszę przyznać, że zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Naprawdę było na czym zawiesić oko i co kupić :) W tym roku mój ogród przechodzi dużą metamorfozę i mam nadzieję, że niedługo skończymy, abym mogła się jeszcze nim nacieszyć w ciepłe dni :) Pozdrawiam.
  Projektowanie ogrodów w Świdnicy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...