piątek, 16 grudnia 2016

Choinki z liści - zrób to sam

czarno białe choinki z liściŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz szybszym krokiem, a wraz z ich nadejściem nasila się gorączka poszukiwania gwiazdkowych prezentów, pospieszne pieczenie fikuśnych pierniczków, wybór świątecznego drzewka i odświętnych dekoracji domu. W tym roku w ramach przygotowań do świąt zdecydowałem się przygotować czarno-białe choinkowe portrety z jesiennych liści. Takie ozdoby można zawiesić na ścianie lub podarować bliskim. Zobacz jak łatwo zrobisz je sam!Minimalistyczne choinkowe portrety przygotowałem z liści zebranych na jesiennym spacerze. Czarno-białe choinki doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz jako uzupełnienie świątecznych dekoracji albo zamiast prawdziwej choinki - chociaż dla mnie świąteczne drzewko jest jednak niezastąpione. Nie zawsze jednak mamy dla niego miejsce. Wtedy każda gwiazdkowa dekoracja pomoże we wprowadzeniu świątecznego klimatu.

Nastaw sobie "Last Christmas" i zrób ze mną choinkowe portrety z liści. Zaproś też do pomocy domowników i spędź z nimi wspaniałe popołudnie na jednych z ostatnich w tym roku pracach plastycznych :)

Do przygotowania choinek z liści będziesz potrzebować:


> pędzle, klej, nożyczki
> farby akrylowe
> suche liście
> brystol

materiały potrzebne do wykonania choinek z liści


Wykonanie krok po kroku:

1. Zbierz jesienne liście z różnych gatunków drzew i krzewów (ja wybrałem liście miłorzębu, wierzby, dębu i głogu), rozprostuj je i dokładnie wysusz w prasie do suszenia roślin lub pomiędzy arkuszami gazety. Możesz też wyprasować liście żelazkiem - będzie szybciej.

2. Dokładnie pomaluj liście z jednej strony farbą akrylową na wybrany kolor i zostaw je do wyschnięcia. Użyj suszarki do włosów, aby przyspieszyć schnięcie farby.3. Ułóż liście na arkuszu brystolu w formie choinki. Przytnij ogonki liści nożyczkami w razie potrzeby.

4. Pokryj klejem odwrotną, niepomalowaną stronę liści i przyklej je do brystolu. Użyj pędzelka do równomiernego rozprowadzenia kleju.5. Dadaj trójwymiarowe ozdoby w trzecim kolorze - ja zdecydowałem się na przemalowane na czerwono gwiazdki anyżu.


Gotowe choinki - portrety możesz oprawić w antyramy i zawiesić je na ścianie zamiast świątecznego drzewka lub podarować bliskim w prezencie.

czarno biała choinka z liści wierzbyczarno biała choinka z liści miłorzębu
Po lewej: choinka z liści wierzby; po prawej: choinka z liści miłorzębu

czarno biała choinka z liści głoguczarno biała choinka z liści dębu
Po lewej: choinka z liści głogu; po prawej: choinka z liści dębu

5 komentarzy:

  1. Super pomysł, bardzo mi się podoba. Liście miłorzębu mają taki nietypowy kształt, idealnie nadają się do wykonania takiej pracy :] Pozdrawiam i zapraszam na www.wpuszczonawmaliny.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. śliczne, liściaste choinki :-) do tej pory na potrzeby świątecznych stroików zbierałam szyszki, teraz zacznę zbierać też liście :-) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł! Efekt końcowy powala! Bardzo mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...