czwartek, 5 kwietnia 2012

Krakowski Ogród Botaniczny


Gorąco wyczekujemy już wiosennych i letnich leniwych dni, kiedy można sobie bez-ogródek odpocząć na łonie przyrody. Poleżeć na łące, pospacerować w lesie, wybrać się na piknik do parku. Nie opuszczając miasta także możemy zanurzyć się w oazie zieleni, odwiedzając Krakowski Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Został założony w 1783 roku i mieści się tuż obok Ronda Mogilskiego i Opery Krakowskiej - przy ul. Kopernika 27, zajmując powierzchnię 9,6 ha.

Ogrodowe NAJ: jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce; kolekcja roślin storczykowatych jest najstarszą i największą tego typu w Polsce (ok. 500 gatunków); na terenie ogrodu mieści się jedna z najstarszych stacji meteorologicznych na terenie Polski.
Nad częścią parkową ogrodu króluje pomnikowy, ponad 200-letni Dąb Jagielloński.
Ogród Botaniczny jest otwarty dla zwiedzających wyłącznie w sezonie letnim, od połowy kwietnia do połowy października. W sezonie zimowym zwiedzanie możliwe jest wyłącznie z okazji wystaw i prelekcji.

Godziny otwarcia:

codziennie 9.00 - 19.00 (jesienią do 17.00)
szklarnie 10.00 - 18.00 (jesienią do 16.00)


Bilety:
normalny 6 PLN 
ulgowy 3 PLN 
w piątki szklarnie nieczynne

Bez-ogródek wybierzemy się do Ogrodu niejednokrotnie i opiszemy, co i kiedy warto zobaczyć, którymi alejkami podążać a które omijać. W tym roku otwarcie planowane jest na 15 kwietnia, więc na pierwszą wycieczkę udamy się już wkrótce!
A tak zapamiętałem poprzednie wizyty w Ogrodzie:2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...