wtorek, 27 marca 2012

Majowe słonecznikosianie


Bez-ogródek wspieramy pierwszomajową akcję siewu słoneczników w ramach Ogrodniczej Partyzantki (Guerrilla Gardening). O co chodzi? Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na fejsbuku: http://www.facebook.com/events/351385628215627/Poniżej tłumaczenie wydarzenia:

Coroczna akcja optymistycznego wysiewu nasion (od 2007)

Posiej nasiona słoneczników w Twojej okolicy wszędzie tam, gdzie mogą rozkwitnąć przy odrobinie miłości i troski – Twojej i Twoich przyjaciół:

- Na zaniedbanych klombach
- Na zachwaszczonych wysepkach z drzewami
- Przy poboczach dróg
- W miejskich zaroślach
- W zaniedbanym ogródku sąsiada

I wszędzie tam, gdzie podpowie ci wyobraźnia!

Szukaj miejsc, gdzie nie zostaną zdominowane przez wielkie chwaściska lub przypadkowo zadeptane. Być może trzeba będzie je podlewać w okresie suszy. Świetnie, jeśli ziemia nie będzie zbyt piaszczysta i sucha i miejmy nadzieje, że sezon będzie dobry dla nas i naszych roślin – z regularnymi opadami.

Możesz wyruszyć sam lub zorganizować akcje siewu w Twojej okolicy. Siej słoneczniki o każdej porze dnia, ale w tym roku akcja wypada we wtorek, więc jeśli zdezerterujesz z pracy być może wpadniesz na okolicznych mieszkańców i przekonasz ich by także dołączyli. Sugerujemy zacząć po 18:00.
[Komentarz bez-ogródek: Pierwszy maja to w Polsce święto państwowe i dzień wolny od pracy. Ufff!
Zanim rozpalicie grilla i zainstalujecie leżaki na słońcu, warto zazielenić nieco okolicę]

Wszystko, czego potrzebujesz to: nasiona słonecznika i coś do kopania, tak żeby można było posiać nasiona kilka centymetrów pod ziemią. Jeśli możesz dorzucić garść świeżego kompostu i trochę wody to szanse powodzenia wzrosną.

Potrzebne inspiracje? Zerknij tu:

Dziel się pomysłami, sukcesy i niepowodzenia umieść na głównej stronie GuerrillaGardening.org na fejsie.

Oraz bez-ogródek w komentarzach pod tym postem!
Będziemy dokumentować nasze poczynania w ramach tej akcji, opowiemy jak przebiegała i co z tego wyrosło. Aby do maja! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...